Канада претендує на роль “північної Кремнієвої Долини” – українська IT-компанія MindK

12 провідних українських IT-компаній відвідали Канаду в рамках спеціалізованої ICT бізнес місії, організованої проектом CUTIS. Олег Нестеров, засновник та CEO компанії MindK та Сергій Кирилюк, керівник відділу продажів та розвитку бізнесу MindK розповіли про специфіку канадського IT-ринку та поділилися враженнями від ICT-місії до Торонто   

Чому зацікавилися канадським ринком. Які перспективи для себе на ньому бачите?

Незважаючи на порівняно невисоку частку в глобальному ринку ICT, ринок Канади зацікавив нас своїм стабільним зростанням протягом останніх п’яти років.

Завдяки державній підтримці  та стимулюванню інноваційних проектів, податковій політиці та помірній бюрократії, зміні фокусу з сировинних на високотехнологічні сектори економіки, Канада претендує на роль “північної Кремнієвої Долини”, наряду с такими хай-тек локаціями свого південного сусіда як Каліфорнія та Бостон.

На сьогоднішній день IT-кластер Торонто і Кітченер-Ватерлоо перетворився на один з найбільших інноваційних стартап-інкубаторів, який приваблює великі хай-тек компанії (Google, Cisco, Microsoft, etc.).

Усі перераховані чинники відкривають чудові можливості для IT компаній з України розширити географію своїх клієнтів та побудувати стратегічне партнерство.

Оцінку перспектив, вважаю, давати зарано, оскільки вихід на новий ринок потребує часу та методичного виконання експортного плану.

Які основні challenges виходу на канадський ринок ви бачите?

Вихід на новий ринок – це, в першу чергу, аналіз і стратегічне планування. Особливо для канадського ринку, який відомий своєю консервативністю та неспішністю у прийнятті рішень.

Моя порада: детальний аналіз ринку, розуміння ніш та їх специфіки, співвідношення конкурентних переваг та чіткий план дій потрібно підготувати щонайменше за чотири місяця до старту кампанії. Побудувати стосунки дистанційно, без особистої зустрічі, буде надзвичайно важко.

Візит до Канади, чи то участь у виставці, конференції, або участь в торговій місії, істотно допоможе збільшити кількість та якість зустрічей с потенційними клієнтами та партнерами. Будьте готові до доволі довгого процесу закриття угоди.

 

Яка інформація була найбільш цікавою/корисною в ході місії? Як плануєте її використати?

Завдяки участі у місії проекту CUTIS було отримано багато корисної інформації про особливості ІТ-індустрії в кластері Торонто і Кітченер-Ватерлоо, а також про можливості, які відкриваються перед технологічними компаніями, що планують заснування представництва в Канаді. Ми також дізналися про урядові програми для інноваційних компаній. Набуті знаття ми використаємо для збільшення присутності компанії MindK на ринку Канади.