Проект CUTIS проводить навчальну програму для регіональних тренерів по експорту в Канаду

Канадсько-український проект підтримки торгівлі та інвестицій (проект CUTIS) – це 5-річна (2016-2021) ініціатива уряду Канади, спрямована на зменшення бідності в Україні шляхом нарощування експорту з України до Канади та інвестицій з Канади до України. Проект фінансується урядом Канади через Міністерство міжнародних справ Канади.

В межах проекту запланована активна просвітницька робота з бізнесом щодо особливостей експорту до Канади та переваг Угоди про вільну торгівлю між Канадою та Україною.

Головна ціль даної навчальної програми – сформувати сталу мережу регіональних експертів/тренерів, які допомагатимуть малому та середньому бізнесу виходити на ринок Канади.

Для участі в програмі були запрошені представники регіональних торгово-промислових палат, незалежні консультанти та викладачі відомих українських бізнес-шкіл.

Після закінчення навчальної програми тренери на місцях повинні стати надійним джерелом інформації для представників бізнесу щодо переваг експорту до Канади та викликів, які можуть виникнути на цьому шляху.

Ми сподіваємося, що учасники програми стануть надійними партнерами проекту CUTIS в питаннях інформаційної підтримки МСБ.

Ретельний відбір учасників тривав протягом 2,5 місяців (квітень-червень) та включав анкетування і співбесіди. В результаті були відібрані 34 учасники навчальної програми з 14 регіонів України.

Навчальна програма передбачає:

  • Більше 10 модулів, що охоплюють усі ключові питання експорту до Канади.
  • Секторальні модулі: одяг, взуття, меблі, кондитерські вироби, ІТ послуги.
  • Практичні вправи, групові завдання, зразки документів.
  • Участь національних та канадських експертів.
  • Два рівні сертифікації.
  • Пілоти в регіонах.

Спікерами програми виступають експерти проекту CUTIS, the Conference Board of Canada, Canada Ukraine Chamber of Commerce, Export promotion office, а також представники бізнесу, що мають успішний досвід в питаннях експорту на канадський ринок, а саме «Укрпошта» та «E-export від Укрпошти», Outved, Zammler та «Юрзовнішсервіс».

Після завершення навчання в Україні та Канаді учасники програми за сприяння проекту повинні запустити пілотні тренінги для бізнесу в свої регіонах.

В майбутньому Canada Ukraine Chamber of Commerce буде діяти як парасолькова організація, що координуватиме навчальні заходи, що надаються кваліфікованими незалежними консультантами та тренерами по тематиці експорту до Канади в різних регіонах України.