Уряд Канади продовжує підтримувати розвиток українського ICT сектору та сприяє поглибленню співпраці між Канадою та Україною в сфері комунікаційних технологій.
Канада вкотре була представлена на найбільшій технологічній конференції України та Східної Європи, Lviv IT Arena. Цього разу в якості ексклюзивного партнера заходу.
За сприяння посольства Канади в Україні в співпраці з Канадсько-українською торговою палатою та проектом CUTIS відбувся канадський meetup, на якому були представлені більше 20 спікерів та 60 компаній з різних регіонів Канади, в тому числі такі відомі компанії як Tektelic та BlackBerry.
В заході взяла участь пані посол Канади в Україні Лариса Ґаладза. Модераторкою онлайн дискусії виступила Кaді Уорд (Kadie Ward), засновниця Build Strong Cities.
«Величезна перевага віртуальної конференції – тут не існує кордонів та відстаней. Цифровий формат дозволив зібрати майже всіх ключових гравців канадського ІТ сектору, які б за інших умов не змогли бути присутніми. Канадський meetup був найчисельнішим за кількістю спікерів, найдовший за часом, та з найбільш широко представленою канадською IT галуззю як в географічному розумінні, так і з точки зору спеціалізації», – говорить Ольга Штепа, координаторка проекту CUTIS.
Своїми напрацюваннями та досвідом ділилися Адам Барболет та Юрій Мардак з Trade Commissioner Service Посольства Канади в Україні, представники Посольства Канади в Німеччині, Міністерства економічного розвитку та торгівлі провінції Онтаріо, а також топ-менеджмент провідних ICT компаній з Україні та Канади.
Як зазначає Емма Турос, виконавча директорка Канадсько-української торгової палати та менеджерка проекту CUTIS, з українського боку в онлайн зустрічі взяли участь компанії, які вже мають кількарічний досвід роботи з Канадою, наприклад, провідна українська компанія ISSP.
Бізнес ділився реальними історіями успіху, обговорював можливості локалізації бізнесу в Канаді та складнощі в пошуку джерел фінансування. Усі учасники заходу отримали звіт компанії N-iX щодо останніх трендів на ІТ ринку України.
«Тут є значний внесок як проекту CUTIS, який надав цим компаніям шанс отримати такий досвід, так і Канадсько-української торгової палати, яка була першою канадською організацією, до якої вони звернулися», – продовжує пані Емма.
За її словами, на даний момент спостерігається поглиблення співпраці між Канадою та Україною в сфері ICT, оскільки остання вже не є “терра інкогніта” і позитивна інформація щодо українських компаній та фахівців іде попереду них.
«Потенціал співпраці між країнами величезний. Він навіть збільшився завдяки пандемії. COVID-19 створює нові виклики для бізнесу та державних інституцій по всьому світу. Успішне розв’язання проблем значною мірою залежить від швидкості та ефективності впровадження нових рішень та технологій , в першу чергу, в ICT. Це і хмарні сервіси, і віртуальні платформи, і кібербезпека. Ці виклики настільки потужні, що протидіяти ним можливо тільки об’єднавши зусилля фахівців обох країн», – вважає Ольга Штепа.
«Саме зараз час починати співпрацю та шукати партнерів: є запит, є розуміння, є професійні команди та досвідчені організації, наприклад CUCC, що можуть допомогти», – резюмує вона.