Відбулася церемонія нагородження регіональних тренерів в рамках української частини навчальної програми «How to Export to Canadа»

Протягом тижня з 10 по 14 вересня в рамках Канадсько-українського проекту підтримки торгівлі та інвестицій (проект CUTIS) відбувалася навчальна програма «How to Export to Canadа». Для участі в програмі були запрошені представники регіональних торгово-промислових палат, незалежні консультанти та викладачі провідних українських бізнес-шкіл.

Ретельний відбір учасників тривав протягом 2,5 місяців (квітень-червень) та включав анкетування і співбесіди. В результаті були відібрані 34 учасники навчальної програми з 14 регіонів України.

Навчальна програма передбачала:

  • Більше 10 модулів, що охоплюють усі ключові питання експорту до Канади.
  • Секторальні модулі: одяг, взуття, меблі, кондитерські вироби, ІТ послуги.
  • Участь національних та канадських експертів.

Спікерами програми виступили експерти проекту CUTIS, the Conference Board of Canada, Canada Ukraine Chamber of Commerce, Export promotion office, а також представники бізнесу, що мають успішний досвід в питаннях експорту на канадський ринок, а саме «Укрпошта» та «E-export від Укрпошти», Outved, Zammler та «Юрзовнішсервіс» та інші.

В рамках програми були детально розглянуті такі питання як розробка експортної стратегії, особливості пошуку партнерів на канадському ринку, тарифне та нетарифне регулювання експортних поставок до Канади, логістика, розробка маркетингової стратегії виходу на канадський ринок, використання інструментів e-commerce, можливості участі в канадських програмах держзакупівель та багато іншого. Не обійшли увагою також екологічні та гендерні аспекти.

В кінці кожного дня учасники писали тести, які дали можливість організаторам оцінити рівень засвоєння навчального матеріалу. Учасники програми продемонстрували високий рівень підготовки та завзяття в вивченні нового матеріалу.

В п’ятницю 14 вересня відбулася церемонія нагородження більш розширеної української частини програми. 15 відібраних представників торгово-промислових палат продовжують навчання в Канаді.

Після завершення програми в Україні та Канаді учасники за сприяння проекту повинні запустити пілотні тренінги для малого та середнього бізнесу в свої регіонах.