Проект CUTIS в співпраці з регіональними торгово-промисловими палатами проводить серію семінарів SheChampion, ціллю яких є аналіз перешкод та розширення економічних можливостей жінок-підприємниць, а також обмін досвідом щодо виходу на іноземні ринки.
Третього березня у співпраці з Дніпропетровською торгово-промисловою палатою відбулося перше засідання жіночого бізнес-клубу SheChampion у Дніпрі, яке об’єднало близько 30 учасниць.
Жінки-підприємниці Дніпропетровщини обговорили гендерні аспекти у міжнародній торгівлі, ознайомилися із основними трендами на окремих товарних ринках Канади та поділилися історіями успіху в експорті.
Віталій Жмуренко, президент Дніпропетровської ТПП, поділився планами створення платформи підтримки жіночого бізнесу в регіоні та розповів про запланований на осінь форум для жінок-підприємниць.
Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко наголосив на важливості розвитку жіночого підприємництва. В Дніпропетровській області лише кожен п’ятий бізнес заснований жінками, тому попереду ще багато роботи. Дніпропетровська область є лідером в Україні за показниками виробництва товарів та об’ємами експорту. Саме тому розвиток жіночого підприємництва в регіоні має значний економічний потенціал.
Віра Поровська, гендерна експертка проекту CUTIS, розповіла про важливість питань гендерної рівності для компаній, що планують виходити на зовнішні ринки, в тому числі і до Канади. Згідно з аналізом, який провів проект, традиційні гендерні стереотипи ускладнюють просування жінок у бізнесі в Україні.
Ірина Грицай, заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації, поділилася досягненнями місцевої влади в питаннях гендерної рівності в регіоні. Зокрема, Ірина розповіла про створення координаційної ради та розроблення регіональної програми розвитку сімейної та гендерної політики.
Світлана Черевко, провідний фахівець центру підтримки експорту Дніпропетровської торгово-промислової палати та тренер проекту CUTIS, акцентувала увагу присутніх жінок-підприємниць на корисних онлайн ресурсах, що можуть допомогти українським МСП розпочати експорт до Канади.
Досвідом розвитку жіночого бізнесу та просування товарів на зовнішніх ринках ділилася Аліна Щербина, одна з засновниць платформи розвитку українських брендів «БУДЬ в UA». Платформа, зокрема, допомагає промотувати продукцію локальних виробників, проводить різноманітні заходи та розробляє освітні проекти для креативного бізнесу.
На завершення, пані Віра провела майстер-клас по залученню нових спеціалістів в компанію. Учасниці заходу дізналися, як визначити чи володіє потенційний співробітник необхідними компетенціями та як професійно провести співбесіду за відсутності кваліфікованого HR.