News Tag: capacity building
Як систематизувати бізнес. Практичні поради для МСБ – вебінар

Проект CUTIS та Канадсько-українська торгова палата провели вебінар за участю провідної канадської експертки Колін Кребс (Colleen Krebs), менеджерки з підтримки сервісів для бізнесу Центру жіночого підприємництва провінції Манітоба (Канада).

Колін має досвід роботи в галузі будівництва, реконструкції, а також громадського харчування. Протягом восьми років вона успішно розвивала власну справу – кав’ярню, тому чудово розуміється на всіх аспектах ведення бізнесу. Колін – кваліфікований бізнес-радник та фасилітатор.

Завантажити презентацію можна за посиланням

Із запису вебінару Ви дізнаєтесь:
• Що таке систематизація бізнесу і чому вона критично важлива для його успішного розвитку
• Які переваги має систематизований підхід і як він впливає на фінансові показники
• До яких змін повинні бути готові підприємці, які зацікавлені у системній роботі бізнесу
• Яким чином впроваджувати систематизацію, яка реально працює

Запис вебінару

Проект CUTIS покращує знання посадовців з міжнародного інвестиційного права

Проект CUTIS провів дводенний вебінар для представників органів державної влади з питань міжнародного інвестиційного права.

Спікером вебінару виступив професор Університету Оттави з бізнесу та торгового права Дж. Ентоні Вандузер.

В ході вебінару здійснювався огляд міжнародного інвестиційного режиму, включаючи двосторонні інвестиційні договори, інвестиційні положення в угодах про вільну торгівлю та чинні обговорення щодо можливих реформ. Акцент був зроблений на політичних наслідках, а не технічних деталях інвестиційних положень договорів.

Перший день був присвячений основоположним  стандартам захисту інвесторів та механізмам вирішення спорів між державами та інвесторами в існуючих інвестиційних угодах, а також обговоренню договірної практики та проблем, які в такій практиці виникають.

У межах тематичного дослідження використовувалась канадська практика укладення угод та досвід з вирішення спорів між державами та інвесторами.

У другий день було розглянуто можливі реформи системи стандартів захисту інвестора та вирішення спорів між інвестором та державою. Спікер окреслив стратегії узгодження договорів, які дозволяють краще врівноважити захист інвестора та право держави, яка приймає інвестиції, на регулювання, у порівнянні з традиційною системою захисту, передбаченою міжнародними договорами, а також альтернативи захисту таких інвестиційних договорів.

Розглядалися пропозиції щодо реформування системи вирішення спорів між державою та інвестором, зокрема реформи, що наразі розглядаються третьою Робочою групою ЮНСІТРАЛ, включаючи пропозицію ЄС про створення багатостороннього інвестиційного суду.

Проект CUTIS покращує тренерські якості представників регіональних бізнес-асоціацій

Проект CUTIS провів 26-27 травня дводенний онлайн-тренінг, ціль якого покращити роботу регіональних торгово-промислових палат.

У заході взяло участь 29 учасниць та учасників із 10 областей України – тренерів, асистентів тренерів та інші фахівці ТПП, що планують трансформувати фахові консультації у тренінговий формат, а також зовнішні фахівці, які тісно співпрацюють із ТПП.

Бізнес-тренеркою виступила Ірина Кіркіна,  директорка консалтингового агентства «Персонал», віце-президентка Асоціації  консультантів з  управління.

Основні цілі тренінгу:

 • надати нові компетенції та практичні навички, кейси для проведення власних тренінгів.
 • ознайомити із тренінгової  моделлю подання інформації, яка буде доступною та корисною для цільової аудиторії – представниць малого та середнього бізнесу
 • навчити працювати зі складною аудиторією та фокусуватися на кінцевому результаті

Під час онлайн-тренінгу учасники ділилися досвідом, спільно шукали відповіді на запитання, навчалися на прикладах, порівнювали власний досвід із досвідом колег, а також розширювали «тренерські горизонти», спираючись на здобуті  знання і новий досвід.

Учасники зазначили, що завдяки тренінгу у них з’явились ідеї для проведення нових тренінгів для бізнесу, відбулося «знайомство» із великою кількістю тренерських лайфхаків, а для деяких –  тренінг посилив мотивацію та додав впевненість.

CUTIS сприяє розбудові конкурентноспроможністі торгово-промислових палат

Карантин змінив наші плани, проте не вплинув на наше бажання надалі розбудовувати конкурентноспроможність наших партнерів – торгово-промислових палат. Квітень ми розпочинали вебінаром, що був присвячений питанням сталості організацій у мінливому світі.

3 квітня представники торгово-промислових палат мали можливість поспілкуватися з провідним канадським експертом Стівом ван Хоутеном (Stephen H. Van Houten).

Вебінар охопив такі питання як розвиток управління, маркетинг, роботу із членами палат (організацій), оптимізацію фінансів та покращення взаємодії з органами державної влади, тощо. Мінімум теорії і максимум практики.

Стів ван Хоутен – президент канадської компанії Accord International Management Services Inc, має багаторічний досвід юридичної практики, працював у бізнесі та в професійних асоціаціях. Зокрема, Стів працював в топ-менеджменті General Motors, а також обіймав посаду генерального директора Асоціації виробників автозапчастин. За плечима Стіва досвід роботи в асоціації канадських виробників та експортерів, комітеті з нерухомості Торонто та Асоціації управління закупівель Канади, де він зміцнив сферу обслуговування клієнтів, розробив агресивні маркетингові стратегії та покращив взаємодію зі ЗМІ.

Основні напрямки його консультаційної роботи включають: стратегічне та операційне планування, управління, маркетинг, просування та розширення торгівлі, підвищення ефективності, підтримка та обслуговування малого та середнього бізнесу, розвиток державної політики, фінансовий аналіз, тощо.

На цьому співпраця канадського експерта та палат не закінчується. В планах – індивідуальні консультації з представниками ТПП, ціль яких покращити роботу палат та їхню конкурентноспроможність.

Українські перемовники дізналися про передові практики міжнародної торгівлі послугами

В квітні 2018 року за ініціативи проекту CUTIS в Києві відбулася серія заходів, присвячених перемовинам в міжнародній торгівлі послугами.

12 та 13 квітня представники українських міністерств, торгово-промислових палат та інших організацій, залучених до міжнародних перемовин, взяли участь в ознайомчому тренінгу щодо торгівлі послугами на світовій арені.

Канадські експерти розповіли аудиторії українських реформаторів про основи торгівлі послугами та особливості перемовин щодо торгівлі послуг в межах Світової організації торгівлі.

Окрема увага була також приділена українським та канадським зобов’язанням в СОТ. Це є особливо важливим, оскільки вже за декілька років з’явиться можливість переглянути Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою, яка наразі покриває лише торгівлю товарами.

Учасники також розглянули канадську стратегію ведення міжнародних перемовин щодо торгівлі послугами та ознайомилися з українськими кейсами економічної дипломатії.

16 та 17 квітня за підтримки експертів UNCTAD представники українських держінституцій взяли участь у симуляції процесу перемовин щодо торгівлі послугами на міжнародній арені. Учасники тренінгу змогли особисто зануритися в процес перемовин та особисто відчули, як тонко та стратегічно потрібно діяти на міжнародних ринках.

Нагадаємо, що наприкінці 2016 року CUTIS спільно з СОТ провели тренінг з міжнародних торговельних перемовин.

В Кропивницькому жінки-підприємці дізнавались про вихід на зовнішні ринки

Питання виходу українського бізнесу, яким керують жінки, на зовнішні ринки обговорювали в Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті 2 березня 2018 року в межах заходу у форматі Світове бізнес-кафе «Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки».

У заході, організованому Канадсько-українським проектом з підтримки торгівлі й інвестицій (CUTIS), взяли участь близько 20 жінок-підприємців з Кіровоградщини (представниць малого та середнього бізнесу області). Співорганізатором заходу виступили Офіс з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку України та Кіровоградська регіональна торгово-промислова палата.

З вітальним словом до учасниць заходу звернулася президент КРТПП Ірина Саєнко, наголосивши на всебічній підтримці жіночого підприємництва з боку Палати та побажавши учасницям плідної роботи.

Менеджер Проекту CUTIS в Україні Костянтин Рижков ознайомив присутніх з роботою проекту та закликав долучатися до максимальної кількості заходів, спрямованих на розвиток саме жіночого підприємництва.

Питання експорту українських товарів до Канади в контексті вступу в силу Угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою, а також пов’язані з цим перспективи й виклики для жінок-підприємців висвітлила старший експерт з питань торговельної та інвестиційної політики Проекту CUTIS Олександра Бровко.

Під час вступ до Світового бізнес-кафе учасниці разом з фасилітатором, експертом з питань гендерної рівності Проекту CUTIS, Мар’яною Завійською, визначили цілі та формат роботи, а також визначили тематичні групи обговорення (залучення ресурсів/інвестицій для розвитку бізнесу, відомість бренда та маркетинг на рівнях країни та окремих підприємств, розвиток партнерств, пошук замовників та дистриб’юторів за кордоном, обмін знаннями та розвиток бізнесу, готовність та обізнаність щодо входження на нові ринки).

Безпосередня робота Світового бізнес-кафе була поділена на так звані раунди. Перший раунд присвятили обговоренню конкретних перешкод у розвитку експорту для компаній, якими володіють жінки. Другий – послугам з підтримки експорту, потрібним для подолання цих перешкод. Третій – найкращому для учасниць способу чи формату надання послуг з підтримки експорту, а також надавачам послуг чи зацікавленим особам, які можуть надавати ці послуги. І четвертий раунд присвятили підготовці звітів про обговорення. Наприкінці заходу учасниці презентували результати обговорення та разом з експертами підбили підсумки роботи.

За матеріалами Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати

В Луцьку жінки-підприємниці обговорило бар’єри для виходу на міжнародні ринки

12 лютого в Луцьку пройшло інтерактивне світове бізнес-кафе «Жіноче підприємництво: вихід на зовнішні ринки», організоване Канадсько-українським проектом з підтримки торгівлі та інвестицій, Офісом з просування експорту та Волинською торгово-промисловою палатою в межах платформи #SheExports.

До заходу долучилися активні представниці експортоорієнтованого жіночого бізнесу Волині. В межах бізнес-кафе вони прослухали корисну інформацію щодо потенціалу канадського ринку для українських виробників від експертки проекту CUTIS Олександри Бровко. Учасниці також дізналися про платформу She Еxports та її перваги для жінок, які хочуть вивести свій бізнес на міжнародні ринки.

Окрім того, під час роботи в малих групах учасниці шукали відповіді на важливі для жінок-експортерів питання:

 • якими ж є конкретні перешкоди в розвитку експорту для компаній;
 • які послуги з підтримки експорту потрібні для подолання цих перешкод;
 • який спосіб/формат надання послуг з підтримки експорту є найкращим;
 • хто зможе надавати ці послуги.

В процесі брейн-стормінгу та презентації результатів групової роботи експортерки обмінювалися порадами, акумулювали нові ідеї з вдосконалення експортних стратегій своїх підприємств, ділилися досвідом та налагоджували нові бізнес-контакти.

Подібні заходи заплановані в інших регіонах України, тож слідкуйте за оновленнями.

В Києві відбулися прес-клуб та медіа майстерня “Жінки у бізнесі та експорті”

11 липняв в межах платформи SheExports відбулися перші прес-клуб та медіа майстерня в межах серії “Жінки у бізнесі та експорті”. Захід відбувся за ініціативи Офісу з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі України у партнерстві з Канадсько-українським проектом підтримки торгівлі та інвестицій.

До події долучилися представники та преставниці ЗМІ й громадського сектору, зацікавлені в об’єктивному висвітлення у ЗМІ ролі жінок в розвитку бізнесу та міжнародній торгівлі.

В межах прес-клубу Мар’яна Каганяк, Керівник Офісу з просування експорту в Україні зазначила, що Україна активно промотує експорт та жінок у експорті, оскільки вони є рушійною силою розвитку економіки в ХХІ столітті.

Галина Мещерякова, українська гендерна експертка Канадсько-українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS) презентувала учасникам та учасницям найновішу інформацію від Державної служби статистики щодо гендерних розривів в українській економіці та залученості жінок до експортної діяльності. Окрім того, були презентовані дані гендерного моніторингу ЗМІ в Україні, які вказують на стереотипне висвітлення жінок в українських засобах масової інформації.

Презентацію Галини Мещерякової можна завантажити за посиланням.

В межах медіа-майстерні “Інклюзивне висвітлення жінок у бізнесі” журналістка Громадського радіо, медіа-експертка та правозахисниця Коаліції з протидії дискримінації та Кампанії проти сексизму “Повага”  Ольга Веснянка провела модеровану дискусію про соціальні ролі жінок та чоловіків та їх стеоретипізацію в сучасному медіа дискурсі. Ольга надала учасникам та учасницям заходу рекомендації щодо гендерно-чутливого висвітлення ролі жінок у ЗМІ, зокрема, гендерного балансу у виборі тем та експертів/експерток, а також використання гендерно-чутливої мови.

В ході практичної частини заходу учасники провели гендерний аналіз сучасного українського медіа контент (відео/газет/онлайн-видань) та поділилися власними спостереженнями щодо висвітлення жінок у ЗМІ.

«Жінки у бізнесі та експорті» – це серія заходів для ЗМІ, що включатиме медіа майстерні та прес-клуби, присвячені наданню нової статистики та інформації щодо участі жінок у бізнесі та експорті, а також поширенню найкращих журналістських практик щодо професійного представлення жінок у ЗМІ. Цільова аудиторія цих заходів – представники та представниці українських ЗМІ та громадських організацій, які зможуть створити пул професіоналів для висвітлення жінок як агентів розвитку українського бізнесу та міжнародної торгівлі. Слідкуйте за оновленнями на Facebook-сторінках Офісу з просування експорту та проекту CUTIS.

Програма підтримки експорту в Канаду “U CAN Export”

Увага! Дедлайн прийому заявок на участь у програмі продовжено до 23 липня 2017 року.

Оголошуємо набір українських підприємств малого і середнього бізнесу для участі у Програмі підтримки експорту до Канади U CAN Export у пріоритетних секторах:

 1. ІТ-послуги
 2. одяг
 3. взуття
 4. меблі
 5. шоколад та кондитерські вироби

Пріоритети були визначені в результаті ґрунтовного аналізу канадського та українського ринків – більше за посиланням.

Програма U CAN EXPORT впроваджуватиметься проектом CUTIS у партнерстві з Офісом просування експорту при Міністерстві економічного розвитку та торгівлі. Вона розрахована на 3 роки та має кілька рівнів:

 • комплексний – для обмеженої кількості компаній малого і середнього бізнесу, найбільш перспективних і готових до експорту
 • освітньо-консультаційний – для решти компаній у пріоритетних секторах, зацікавлених у виході на канадський ринок
 • інформаційний – для широкого кола компаній, що цікавляться канадським ринком

Комплексна підтримка передбачає наступні заходи:

 • Співфінансування участі підприємств у профільних виставках та інших маркетингових заходах у Канаді та США
 • Індивідуальна консультаційна підтримка підприємств досвідченими галузевими консультантами з Канади та України з питань доступу та просування на канадському ринку
 • Організація бізнес-зустрічей з потенційними замовниками в Канаді
 • Організація торговельних місій до Канади та співфінансування участі підприємств у них
 • Доступ до навчальних програм та матеріалів

Для участі у конкурсному відборі, підприємства мають відповідати наступним вимогам:

 1. Бути зареєстрованим в Україні та не перебувати у процесі банкрутства або ліквідації
 2. Бути виробником одягу, взуття, меблів, шоколаду та кондитерських виробів або надавачем ІТ-послуг
 3. Мати до 500 офіційно зареєстрованих працівників
 4. Мати досвід експорту/постачання продукції до торговельних мереж (без обмежень за обсягом) AБО обсяги реалізації в Україні понад 5 млн грн. на рік
 5. Частка громадян України серед кінцевих бенефіціарних власників підприємства має бути не меншою за 50%
 6. Бути готовим до співфінансування витрат на участь у виставках, торговельних місіях, інших маркетингових заходах у Канаді чи США
 7. Володіти англійською мовою для комунікації з замовниками, партнерами, консультантами в Канаді чи США

До участі у програмі U CAN EXPORT заохочуються підприємства, власниками або керівниками яких є жінки. Заявки таких підприємств будуть розглянуті в першу чергу, оскільки проект CUTIS прагне досягнути гендерного балансу серед власників та керівників підприємств-учасників програми.

Компанії, що відповідають критеріям наведеним вище, та бажають взяти участь у програмі U CAN EXPORT мають заповнити заявку за посиланням http://bit.ly/UCANexport.  Заявки приймаються до 23 липня.

Ми  продовжуватимемо допомагати всім проактивним компаніям, які готові системно працювати над виходом на канадський ринок. Вийти на зв’язок з нами просто – надішліть листа на адресу office@cutisproject1.ubmdelta.com

Відбувся тренінг з кількісних методів аналізу даних про міжнародну торгівлю

З 15 по 17 лютого Міністерство економічного розвитку та торгівлі України та Офіс з підтримки експорту в партнерстві з проектом CUTIS провели триденний інтенсивний тренінг з кількісного аналізу даних про міжнародну торгівлю для аналітиків та спеціалістів з аналізу ринків.

Під час заходу учасники відточували свої навички кластерного та бенчмаркінгового аналізу для виокремлення пріоритетних ринків для українського експорту. Окрім того, особлива увага була приділена гендерному та екологічному аналізу міжнародної торгівлі.

Канадський директор проекту CUTIS Пол Дарбі долучився до дискусії та розповів експертам про канадські практики щодо просування експорту та аналізу попиту на міжнародних ринках.

Нагадаємо, що на початку лютого відбувся тренінг з аналізу міжнародних торговельних даних з використання програмного забезпечення TradeSift.